8 lup cyfrowych trafiło do Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnianach im. Heleny Buchner! To doskonałe urządzenie, które będzie można wypożyczyć wraz z książką, które znacznie ułatwia czytanie – pozwala na bardzo duże zbliżenia, dostosowanie wyświetlacza do potrzeb, a nawet zrobienie zdjęcia interesującego fragmentu.
Każda biblioteka w Gmina Łubniany będzie dysponowała dwoma takimi urządzeniami.
To kolejny krok do poprawy dostępności naszej instytucji kultury. Zmieniamy się dzięki realizacji przedsięwzięcia grantowego „Tu jesteś u siebie, naturalnie! Poprawa dostępności w Łubniańskim Ośrodku Kultury” finansowanego w ramach projektu „Kultura bez barier”. Na ten cel dostaliśmy niemal 173 tysiące złotych grantu!