Akwarele Marii Caban w ŁOK

ŁOK zaprasza na wernisaż prac Marii Caban 12.01.2023 o godz. 18:00

Zapraszamy na wernisaż prac malarskich Marii Caban, akwarelistki, amatorki.

Malarka jest osobą ciekawą świata, podpatrującą rzeczywistość, starającą się w obrazach i fotografiach utrwalić piękno tego co mnie otacza.

Od najmłodszych lat interesowała się sztukami pięknymi i zdolnościami plastycznymi. Ołówek i kredki porzuciła na lata dla szydełkowych koronek i haftów. Dopiero w 2007 roku postanowiła wrócić do plastyki, wybierając najtrudniejszą ze sztuk malarskich – akwarelę, która jest najbardziej wymagająca i kapryśna.

– Wymaga ciągłej pracy nad swoim warsztatem, pozwala się rozwijać, ale właśnie za to ją lubię. Wśród moich prac można znaleźć głównie kwiaty, pejzaże ale i architekturę, zwłaszcza tą lokalną. Jestem członkiem Stowarzyszenia Miłośników Murowa, staraniem którego zostały wydane kalendarze na lata 2013, 2014, 2017 z moimi akwarelami Murowa. Moje prace znajdują wyróżnienia w konkursach. Znajdują także uznanie miłośników akwareli zarówno w kraju jak io zagranicą, między innymi w Niemczech, Holandii, Ukrainie i Kanadzie. Na swoim koncie mam 12 wystaw indywidualnych i około 50 wystaw zbiorowych, jak również wystawę on-line „Moje Miasto” organizowana przez „Fest” z Iwano-frankowska na Ukrainie. – podkreśla malarka.

W 2019 roku została zgłoszona i brała udział w wystawie „Wilcy stąd”- znane osobowości powiatu opolskiego”.

Kalendarz wydarzeń:

Bądźmy w kontakcie!

1,032FaniLubię
218YouTubeSubskrybuj

Z ostatniej chwili:

Skip to content