Do Gdyni? Blisko! Spotkanie beneficjentów programu BLISKO

Beneficjenci dwóch naborów konkursu dotacyjnego BLISKO spotkali się na konferencji w Gdyni w dniach 7-8.06.2022 r.

Na zaproszenie Narodowego Centrum Kultury reprezentacja Łubniańskiego Ośrodka Kultury pojechała do Gdyni, gdzie bibliotekarze i bibliotekarki z całej Polski mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi wynikami badań dotyczących promocji czytelnictwa, zastanowienia się nad istotą “trzeciego miejsca” oraz zainspirowania się przykładami działań innych instytucji.

Podczas warsztatu sieciującego uczestnicy wymienili się doświadczeniami i refleksjami związanymi z realizacją BLISKO. Drugiego dnia konferencji podzielili się na grupy, aby w 5 filiach Biblioteki Gdynia oraz Stacji Kultura – Biblioteka Rumia pracować metodą service design nad projektowaniem oferty dla różnych grup odbiorców.

Wśród beneficjentów programu „Blisko” znalazły się opolskie biblioteki ze Strzelec Opolskich, Kietrza, a także Brzegu.

Konferencja była częścią wsparcia szkoleniowego dla beneficjentów konkursu dotacyjnego BLISKO realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach NPRCz 2.0. Współorganizatorem wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni.

Foto: Marcin Krokowski