„Dzień Seniora” w bibliotece w Brynicy – 3.02.2015

IMG_6440Dnia 3 lutego w bibliotece w Brynicy odbyło się kolejne spotkanie Seniorów.

„Dzień Seniora” został stworzony po to, aby aktywizować tę grupę naszej społeczności, czyli jak się zwykło umownie nazywać osoby w wieku 50+, chociaż  bardziej zacnie i dostojnie brzmiałoby określenie ich, jako  „osoby, które weszły w drugie,  radosne półwiecze swojego życia” .  Seniorski wiek nie powinien oznaczać siedzenia na kanapie. Chcemy pokazać, że osoby w tym wieku też mogą realizować swoje pasje, zainteresowania, a także uczyć się nowych rzeczy i rozwijać się na różnych polach.

Od grudnia rozpoczęliśmy program Aktywny senior w sieci, zapisało się 7 aktywnych pań z Brynicy. Następnie będą spotkania uświadamiające seniorom, że bez względu na wiek warto się zrzeszać, spotykać, wspólnie coś robić, tworzyć. Dlaczego warto? Bo to daje poczucie sensu.

Aneta Komander