Finał XXVII Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na ty”
Grupa I – klasy I-IV szkoły podstawowej
I nagroda
Dominik Macioszek z PSP w Starych Siołkowicach
za pracę „Cego sie to przi jedyniu nie dowiys”
opiekun: Krystyna Miluniec
II nagroda
Julia Danisz z PSP w Starych Siołkowicach
za pracę „Skarby z dołwnych lołt”
opiekun: Krystyna Miluniec
III nagroda
Faustyna Gabor z ZPO w Błotnicy Strzeleckiej
za pracę „Naszo Wiejsko Kapliczka”
opiekun: Agnieszka Kącka
Wyróżnienia
Antonina Rogalska z PSP w Starych Siołkowicach
za pracę „Tajemnica lasu”
Katarzyna Dubyk
Natalia Miczka z SP w Straduni
za pracę „Krziż na straduńskiej ziemi”
Opiekun: Artur Deruk
Karolina Kampa z PSP w Starych Siołkowicach
za pracę „Historia [o] mojej rodzinie”
opiekun: Katarzyna Dubyk
Hanna Pros z PSP w Staniszczach Małych-Spóroku
za pracę „Geszichta ło jednyj maszynie”
opiekun: Agnieszka Jańczak i Jerzy Kaufmann
Fabian Wiesner z PSP w Popielowie
za pracę „Ferie u ołmy”
opiekun: Ewelina Mierzejewska
Florian Gallus z PSP w Popielowie
za pracę „Moja Urołma Tołnika”
opiekun: Jolanta Bukowy
Grupa II – klasy V-VI szkoły podstawowej
I nagroda
Wiktor Świtała z PSP w Jełowej
za pracę „Jak to Ślunzołki hodują ptołki”
opiekun: Beata Zambrzycka
II nagroda
Natalia Wróbel z PSP w Popielowie
za pracę „Ryćka od mojego Ołpy”
opiekun: Marzena Kotynia
III nagroda
Jonasz Waleska z PSP w Zimnicach Wielkich
za pracę „Kuźnicki kulig”
opiekun: Jolanta drwięga
Wyróżnienia
Piotr Duława z PSP w Łubnianach
za pracę „Lejśnicufka w Biyrkowicach”
opiekun: Sylwia Buchta
Martyna Pros z PSP w Staniszczach Małych-Spóroku
za pracę „Świynty ze Ślónska – patron mojyj szkoły, a ruskie pierogi”
opiekun: Jerzy Kaufmann
Grupa III – klasy VII-VIII szkoły podstawowej
I nagroda
Franciszek Gaj z ZPO w Dziewkowicach
za pracę „Mój śląski alfabet”
opiekun: Sabina Trzeciak
II nagrody
Nina Weber z PSP w Chróścicach
za pracę „Jak to my sie w niejdziela na grziby wybrali”
opiekun: Irena Weber
Blanka Kołodziej z PSP w Łubnianach
za pracę „Śląskoł familioł na kwarantannie”
opiekun: Magdalena Swobodzian
III nagrody
Martyna Kaplita z PSP w Luboszycach
za pracę „Moja śląska szkoła. W szkolnej ławce w Biadaczu”
opiekun: Marzena Leżak
Florian Gabor z ZPO w Błotnicy Strzeleckiej
za pracę „Historia Naszyj Małyj Fojerwery”
opiekun: Agnieszka Sobczyk
Wyróżnienia
Aleksander Blasczyk z PSP w Łubnianach
za pracę „Życie mojej babci Urszuli w Mańczoku”
opiekun: Jolanta Begińska
Melania Świtała z PSP w Jełowej
za pracę „Zwycajnoł kobiyta”
opiekun: Justyna Konik
Dominika Kubina z PSP nr 1 w Zdzieszowicach
za pracę „Dziwactwa dzisiejszy kuchni, a naszoł ślonskoł tradycjoł”
opiekun: Alicja Kałuża
Dominika Witczak z PSP w Starych Siołkowicach
za pracę „Wierszyki po śląsku”
opiekun: Ewa Moździoch
Karolina Warzecha z ZPO w Dziewkowicach
za pracę „Nasza piekarnia”
opiekun: Sabina Trzeciak
Grupa IV – szkoły ponadpodstawowe i dorośli
I nagroda
Barbara Bukład z Opola
za pracę „Ze Śląskiem na ty – Dzieckiem będąc”
II nagroda
Ryszard Szewczyk z Kadłuba
za pracę „Muzyczne pasje Ludwika Szopy”
III nagrody
Liliana Wencel z Komprachcic
za pracę „Macierzyństwo piyrwej i dzisiej”
Józef Hajduk z Jemielnicy
za pracę „Sztyndry na kołołcz”
Wyróżnienia
Paulina Wróbel z ZS w Oleśnie
za pracę „Wotum wdziyncnojści Rosenbergu”
opiekun: Wioletta Wojczyszyn
Piotr Tomanek z Kędzierzyna-Koźla
za pracę „Przidomowi cyrkus”
Karina Rust z ZS w Dobrodzieniu
za pracę „Legenda ło karcmie co zapadła sie pod ziymia”
Oficjalny protokół eliminacji XVII Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na ty”: