JESIEN W LITERATURZE – 20.10.2010r.

Gminna Biblioteka Publiczna przy współpracy z Łubniańskim Ośrodkiem Kultury zorganizowała spotkanie literackie p.t. „Jesień w Literaturze ”. Podczas spotkania czytane były wiersze oraz opowiadania o jesieni. Dzieci dowiedziały się czym pachnie jesień w wierszu „Jesień pachnie” –  Joanny Kulmowej  oraz „Po co przychodzi jesień”. Jak mówi Danuta Ludwiczak „Zasadniczo jesień przychodzi po to, żeby liście pomalować na złoto, żeby z parków, pól i gajów wyekspediować ptaki do ciepłych krajów, żeby w gałęzie wplatać babie lato, (…) żeby grzybów z lasu nosić całe kosze.” Uczestnicy kółka plastycznego zaprezentowali swoje własnoręcznie wykonane jesienne prace artystyczne.  A pani bibliotekarka przedstawiła dzieciom nowości książkowe zakupione dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Łubnianach.