Konferencja podsumowująca dwa lata realizacji projektu „Biblioteki, naturalnie!” w ramach programu BLISKO

19 października w Łubniański Ośrodek Kultury odbyła się konferencja podsumowująca dwa lata realizacji projektu”Biblioteki, naturalnie!” w ramach programu BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury, a który realizowany jest w ramach Priorytetu 4. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 (NPRCz 2.0) na lata 2021-2025.
Na spotkanie przybyli zaproszeni Goście: zastępca dyrektora Wojewódzka Biblioteka Publiczna Opole Violetta Łabędzka wraz z zespołem Działu Instrukcyjno-Metodycznego.
Przedstawiciele partnerów projektu: Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Murowie, a także zaprzyjaźnione biblioteki oraz ośrodki kultury z powiatu opolskiego. Nie zabrakło także beneficjentów Blisko z województwa opolskiego – Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna SOK oraz Tkalnia – Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu.
Konferencję otworzyła Ilona Spałek-Adach z Działu Programów Dotacyjnych (BLISKO) Narodowe Centrum Kultury, która omówiła min. założenia projektu” Blisko”, a także zachęciła do udziału w kontynuacji programu na przyszłe edycje. Następnie zostały omówione projekty uczestniczące w ramach programu BLISKO: Łubnian, Strzelec Opolskich oraz Kietrza. Na zakończenie konferencji odbył się panel dyskusyjny – co daje program „BLISKO i w jaki sposób biblioteki mogą ze sobą współpracy.
Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, za zaprezentowanie swoich działań w ramach projektu oraz za rozmowy, z których w przyszłości powstaną partnerstwa w ramach działań projektowych.

Kalendarz wydarzeń:

Bądźmy w kontakcie!

1,032FaniLubię
244YouTubeSubskrybuj

Z ostatniej chwili:

Skip to content