Lekcja biblioteczna w Luboszycach – 29.10.2015

IMG_2413 IMG_2399IMG_240629 października br. uczniowie klasy IB Publicznej Szkoły Podstawowej w Luboszycach wzięły udział w kolejnej lekcji bibliotecznej, tym razem poświęconej twórczości Juliana Tuwima. Temat zajęć brzmiał: Co w domowym kocie zostało z dzikiego lwa? Jak sam temat wskazuje zajęcia dotyczyły przede wszystkim kotów. Dzieci miały okazję poznać rasy kotów, miejsce ich zamieszkania. Dowiedziały się, które z kotów są największe na świecie, a także wspólnie zastanawiały się czym różnią się koty dzikie od kotów domowych.

Część zajęć nawiązywało również do twórczości Juliana Tuwima. Dzieci miały okazję zobaczyć portret polskiego poety, jak również odpowiedzieć na kilka zagadek związanych z wcześniej poznanymi wierszami. W nawiązaniu do tematu uczniowie wykonali kilka zadań związanych z wierszem „Kotek”.

Zajęcia te były kolejną z cyklu lekcji bibliotecznych, które będą realizowane co miesiąc. Wszystkie zostaną poświęcone twórcom literatury dziecięcej. Zajęcia mają na celu popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Katarzyna Pech