Masz pomysł na kulturę? Działaj!

Zakończyliśmy etap diagnozy potrzeb kulturalnych Mieszkańców naszej Gminy – niebawem opublikujemy raport z naszych działań. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli podzielić się opiniami na temat działań kulturalnych! To bardzo cenna wskazówka dla naszej instytucji!

Kolejnym etapem jest zgłaszanie inicjatyw oddolnych. Jak czytamy na stronie programu Dom Kultury+

PARTNERSTWO LOKALNE jest kolejnym etapem społecznego i profesjonalnego rozwoju domu kultury, opartym na budowaniu partnerskich relacji w środowisku lokalnym. Aktywna współpraca pomoże stworzyć kreatywną przestrzeń ułatwiającą wypracowanie i realizację działań z zakresu edukacji i animacji kulturowej. Realizacja długofalowych i środowiskowo zakorzenionych celów partnerstwa lokalnego animowanego przez dom kultury wymagać będzie zespołowego uczenia się, planowania i refleksji.

Działania podejmowane przy realizacji zadań mają służyć przede wszystkim: inicjowaniu nowych praktyk w zarządzaniu instytucją kultury, odkrywaniu i pobudzaniu aktywności społecznej, wspomaganiu rozwoju kapitału społecznego i kulturowego, a także poznawaniu nowych możliwości współpracy z mieszkańcami. Jednym z oczekiwanych efektów programu jest wzmocnienie roli domu kultury jako miejsca otwartego, wspólnego dla wszystkich mieszkańców.

Na ten cel Łubniański Ośrodek Kultury może pozyskać 30 000 złotych.

Masz pomysł na działania kulturalne w swojej miejscowości? Chcesz zainicjować ciekawe działanie, warsztaty, koncert, występy? Zgłoś się do Łubniańskiego Ośrodka Kultury! W naszym Biurze Projektu (pokój 5 i 6) od poniedziałku do piątku 8:00 – 16:00 czekamy właśnie na Ciebie! Zmieniajmy nasze otoczenie wspólnie.