„Nic mi się nie śni. I nikt”. Za nami spotkanie z Wojciechem Tochmanem

Książki, które poruszają do głębi, choć nie są emocjonalne. Kraje, w których dokonano ludobójstw i o obrazy, które pozostają na długo, wbrew słowom „Skończone. Nic mi się nie śni. I nikt.” z „Dzisiaj narysujemy śmierć”. To wątki dyskusji, które pojawiły się na spotkaniu autorskim z Wojciechem Tochmanem, jakie odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łubnianach.

Wojciech Tochman to polski reportażysta, który w swoim dorobku ma takie tytuły jak m.in. „Jakbyś kamień jadła”, „Dzisiaj narysujemy śmierć”, „Eli, Eli”, czy najnowsza – „Pianie kogutów, płacz psów”.

W trakcie spotkania pojawiły się odpowiedzi na pytania o pracę reportera, sztukę rozmowy i słuchania ofiar, ale i oprawców. Czytelnicy pytali także Wojciecha Tochmana o pomysły na nowe książki. Czego będą dotyczyły? Jak przyznał sam reporter – ekspansji Chin, np. w Laosie. Prace nad tym reportażem zahamowała pandemia, ale autor nosi w sobie też inną książkę. Książkę „o książce”, której nie zdążyła dokończyć Lidia Ostałowska, zmarła w 2018 r.

Spotkanie z Wojciechem Tochmanem było pierwszym, które zrealizowaliśmy w ramach rozmów z autorami reportaży w projekcie „Biblioteki, naturalnie!”. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

W najbliższym czasie zaplanowaliśmy kolejne dwa spotkania:

Ewa Wanat spotka się z Państwem 20 listopada o godz. 16:00, a Mariusz Szczygieł 26 listopada o godz. 18:00. Zapraszamy serdecznie!

 

Kalendarz wydarzeń:

Bądźmy w kontakcie!

1,032FaniLubię
231YouTubeSubskrybuj

Z ostatniej chwili:

Skip to content