Poprzedni artykuł
Następny artykuł

„Tak warzyły nasze Ołmy” – kalendarz dostępny w naszych bibliotekach

25.01.2021 r. Łubniański Ośrodek Kultury odwiedziła Pani Maria Stotko, skarbnik DFK Kolanowice, która przekazała dla naszych bibliotek książki oraz bogato ilustrowany kalendarz ścienny na rok 2021 ☺️ Publikacje są efektem zorganizowanych w 2020 roku w Kolanowicach warsztatów – projektu pod nazwą „Tak warzyły nasze Ołmy”.
Wydanie jest dwujęzyczne, w języku polskim i niemieckim. W treści przedstawiono rys historyczny Kolanowic oraz zbiór przepisów kulinarnych. Książka jest dostępna w wszystkich bibliotekach na terenie gminy Łubniany 📖📚 Animatorom z Kolanowic gratulujemy inicjatywy i wspaniałego pomysłu na ocalenie naszych rodzimych tradycji kulinarnych. Naszych mieszkańców oraz stałych czytelników zapraszamy serdecznie do zapoznania się książką, która z pewnością nie jednej osobie przybliży dziecinne wspomnienia pachnącej kuchni, w której rządziły nasze drogie Ołmy, jak również nasze Mamy ❤️
Zadanie zostało dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Opolskiego. Partnerami projektu byli: Opolskie Dziedzictwo Kulinarne, Odnowa Wsi Opolskiej, Opolskie ze Smakiem oraz Towarzystwo Społeczno- Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.

Kalendarz wydarzeń:

Bądźmy w kontakcie!

1,032FaniLubię
231YouTubeSubskrybuj

Z ostatniej chwili:

Skip to content