Tydzień Bibliotek w Gminie Łubniany

Na zdjęciu w tle widnieją książki, na nich naniesione napisy: XXVIII Tydzień Bibliotek, 8.05 - Film - Pracujemy w bibliotece; 11/12 Przyjaciele Biblioteki; 15.05 - Na tropie książki - gra terenowa; 15.05 - Meble z książek - warsztaty online; 12.05 - Książka na żądanie

Trwa Tydzień Bibliotek, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.
Tegoroczne hasło brzmi „Znajdziesz mnie w bibliotece” i tu nie chodzi tylko o książki…
Tydzień Bibliotek promuje biblioteki i czytelnictwo, zachęcając do wielu animacji same instytucje. Włączyliśmy się w tegoroczną edycję, przygotowując kilka ciekawych propozycji. Relacje z tych wydarzeń będziemy umieszczać pod odpowiednią datą.

08 maja 2021 r.

Czas na film! Czy praca bibliotekarza może być ciekawa? Przecież ciągle tylko książki i książki… to się musi kiedyś znudzić. Otóż nie! Praca ta jest jak dobra książka – ciekawa, zawierająca zwroty akcji, postaci i dużą dawkę humoru. Tak, tak… uwielbiamy się bawić naszą pracą! A zresztą – zobaczcie sami!

11 maja 2021 r.

Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnianach i jej filia w Brynicy, wraz ze strażakami z OSP Łubniany i OSP Brynica połączyły siły, by połączyć dwa wydarzenia – Międzynarodowy Dzień Strażaka i Tydzień Bibliotek. Widzami były przedszkolaki, które najpierw wysłuchały bajeczki o straży, a potem mogły na własne oczy zobaczyć jak wygląda remiza i wóz bojowy. Zobaczcie relację z tego słonecznego dnia!


Dziękujemy OSP w Brynicy i w Łubnianach oraz Przedszkolom z tych miejscowości za udział w Tygodniu Bibliotek. Zapraszamy częściej!

Jest też obszerna galeria zdjęć!

12.05.2021 r.

Przyjaciele Bibliotek

A co to się skrywa między książkami w filii bibliotecznej w Jełowej? Chyba czas rozpocząć poszukiwania! Oprócz drobnych upominków, na regałach znajdziecie świetne pozycje książkowe!

Na zdjęciu regał z książkami i drobnymi upominkamiNa zdjęciu regał z książkami wraz z drobnymi upominkami

Książka na żądanie… w Dąbrówce Łubniańskiej

I oto jest! Regał wypełniony książkami stanął na przystanku w Sołectwo Dąbrówka Łubniańska. Instalacja nosi tytuł „Książka na żądanie” i jest  kolejną propozycją dla Mieszkańców Gminy Łubniany.

Dziękujemy Sołtysowi i Mieszkańcom Dąbrówki Łubniańskiej za pomoc w tworzeniu zaczytanej przestrzeni!

Teraz nie pozostaje nic innego jak czytać, pożyczać i dzielić się książkami. To pierwsze tego typu miejsce w Gminie, które promuje ideę bookcrossingu, czyli wymiany książek. Może dołożycie coś od siebie?

15.05.2021 r.

Warsztaty on-line z robienia mebli z… książek!

W związku z inwentaryzacją zbiorów w naszych bibliotecznych filiach, chcieliśmy wykorzystać książki, które uległy wcześniejszemu zniszczeniu. Uważamy, że każda książka jest cenna i warto o niej pamiętać, dlatego postanowiliśmy dać im drugie życie. Dzięki książkowemu recyklingowi stworzyliśmy wyjątkowe meble do naszej biblioteki!
Zobaczcie sami! Zapraszamy na warsztat online, czyli jak zrobić meble z książek!

Materiał TVP3 Opole

Gra terenowa

Plakat dotyczący gry terenowej "Na tropie książki"

W ramach akcji „Tydzień Bibliotek 2021”, Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnianach przygotowała 15 maja 2021 r. wyjątkową grę terenową „Na tropie książek” dla mieszkańców Gminy Łubniany.

Świetna zabawa na wspólne spędzenie czasu z książką, rodziną oraz przyjaciółmi. Gra jest bezpłatna i skierowana do wszystkich mieszkańców Gminy Łubniany.

Jak zacząć?

15 maja 2021 r. o godzinie 09:00 na profilu Facebook Gminnej Biblioteki Publicznej w Łubnianach pojawi się informacja wraz z linkiem aktywacyjnym do gry. Wystarczy kliknąć w link i wykonać wszystkie zadania!

Więcej informacji znajdziecie Państwo w regulaminie poniżej.

Regulamin gry terenowej „Na tropie książki” 

Powodzenia!

Zapowiedź w Radiu Opole

 

 

Kalendarz wydarzeń:

Bądźmy w kontakcie!

1,032FaniLubię
244YouTubeSubskrybuj

Z ostatniej chwili:

Skip to content