Wieczór w bibliotece z Mariuszem Szczygłem

W piątek 26.11.2021 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łubnianach odbyło się spotkanie z Mariuszem Szczygłem – reporterem, felietonistą, pisarzem non-fiction, czechofilem, zdobywcą nagrody czytelników na 25-lecie Nagrody Literackiej Nike za książkę „Nie ma”.

Niezwykłe spotkanie autorskie zostało zorganizowane w sali koncertowej OSP przy Łubniańskim Ośrodku Kultury.

Mariusz Szczygieł wykazał się ogromnym poczuciem humoru oraz niesamowitą wiedzą dotyczącą Czech. Jego historie oraz opowiadania rozbawiły publiczność, która była zachwycona wyjątkowym poczuciem dystansu samego autora do siebie.

Spotkanie z Mariuszem Szczygłem było ostatnim wydarzeniem, które zrealizowaliśmy w ramach rozmów z autorami reportaży w projekcie „Biblioteki, naturalnie!”. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.