Mała książka – wielki człowiek!

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy przedszkolak, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice.
Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię.

W akcji udział biorą:

Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnianach

Filia GBP w Luboszycach

Filia GBP w Brynicy

Filia GBP w Jełowej

Zapraszamy do naszych bibliotek! 🙂

Więcej o projekcie znajdą Państwo na stronie: http://wielki-czlowiek.pl/