Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych

logotypy w ramach dofinansowaniaPonad 8 tysięcy na nowości wydawnicze! Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnianach znalazła się wśród Beneficjentów Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025. Dzięki pozyskanej dotacji celowej w ramach Priorytetu 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych Kierunek interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych. Dzięki temu wsparciu do naszych bibliotek trafią nowości wydawnicze za 8077 zł.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim, który będzie realizowany w latach 2021 – 2025. Celem Priorytetu 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych Kierunek interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych jest wzmocnienie potencjału bibliotek publicznych w środowiskach lokalnych poprzez wzrost atrakcyjności i dostępności ich zbiorów. To bardzo dobra okazja na pozyskiwanie funduszy przeznaczonych na nowości wydawnicze. Na półkach wszystkich czterech bibliotek (głównej i filii) pojawią się nowe powieści, lektury, literatura dla dzieci i młodzieży. Wszystko po to, by stworzyć jak najbardziej bogatą ofertę literatury dla naszych Użytkowników.

Zakup nowości wydawniczych będzie realizowany przez naszą bibliotekę do 30 listopada 2021.

Planowana wartość realizacji zadania – 23077,14 w tym:
wkład własny (środki budżetowe) – 15000,14 zł
dotacja celowa Ministra Kultury i  Dziedzictwa Narodowego – 8077,00 zł

Nazwa zadania: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCZ 2.0”

Więcej informacji można znaleźć na stronie Biblioteki Narodowej https://bn.org.pl/dla-bibliotekarzy/narodowy-program-rozwoju-czytelnictwa-2.0/zakup-i-zdalny-dostep-do-nowosci-wydawniczych/

 

Kalendarz wydarzeń:

Bądźmy w kontakcie!

1,032FaniLubię
244YouTubeSubskrybuj

Z ostatniej chwili:

Skip to content