Zwiedzanie poewangelickiego kościoła w Grabiu oraz warsztaty plastyczne

12.06.2021 (sobota) Mieszkańcy Gminy Łubniany mieli wyjątkową okazję wziąć udział w zwiedzaniu poewangelickiego kościoła w Grabiu. Wydarzenie zostało zorganizowane przy okazji II Piwoniowego Spotkania w Paeony World w Grabiu, a także m.in. dzięki uprzejmości ks. Helmuta Piechoty, proboszcza parafii św. Bartłomieja w Jełowej oraz ks. Wojciecha Prackiego, proboszcza parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu. Uczestnicy wydarzenia mieli niezwykłą możliwość poznania historii kościoła i zobaczenia jego murów, tym razem od środka.
Po godzinnym zwiedzaniu poewangelickiego kościoła, Uczestnicy przenieśli się na Festiwal Piwonii, gdzie zorganizowaliśmy warsztaty plastyczne z tworzenia kwiatów z bibuły oraz papieru. W zajęciach udział wzięły przede wszystkim dzieci, ale także młodzież z Gminy Łubniany. Była to niesamowita okazja, by móc ponownie się spotkać z Mieszkańcami, po tak długim czasie zamknięcia instytucji kultury. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu zorganizowanym przez Łubniański Ośrodek Kultury.

W tym miejscu, składamy szczególne podziękowania dla: ks. Helmuta Piechoty, proboszcza parafii św. Bartłomieja w Jełowej oraz ks. Wojciecha Prackiego, proboszcza parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu za możliwość zorganizowania wyjątkowego wydarzenia, Rafała Gorzolki – hodowcy piwonii z Grabia oraz Urzędu Gminy Łubniany.kościół od środkauczestnicy zwiedzania kościołauczestncy wydarzenia w kościelewarsztaty plastyczne - uczestnicywarsztaty z tworzenia kwiatów z bibułypomoc uczestnikom warsztatówuczestnicy warsztatów (dzieci robiące kwiaty oraz seniorzy czytający ksiażki)

Kalendarz wydarzeń:

Bądźmy w kontakcie!

1,032FaniLubię
111YouTubeSubskrybuj

Z ostatniej chwili:

Skip to content