Śląskie Śpiewanie 2018

Sukces Triolek w Śląskim Śpiewaniu

Zespół wokalny Triolki z PSP w Luboszycach nie pierwszy raz stawał w szranki konkursowe Regionalnego Przeglądu Pieśni im. prof. A. Dygacza „Śląskie Śpiewanie”. W tegorocznej XXV, jubileuszowej, edycji zdobył III miejsce w swojej kategorii. Zważywszy na to, że była to najliczniej oblegana kategoria, tak wysokie miejsce tym bardziej cieszy. Dzieci, uczniowie klas II – VI, zaśpiewały piękną łubniańską gwarą balladę o niewidomym  łowcarysku, który w cudowny sposób, za sprawą Paniynki Maryji,  odzyskał wzrok oraz żartobliwą piosenkę o łozpustnym (niegrzecznym) koziołecku .

Nie był to jedyny luboszycki akcent w „Śląskim Śpiewaniu”. Do finału Przeglądu w Koszęcinie zakwalifikował się również (podczas eliminacji rejonowych dla województwa opolskiego) zespół Musica Viva, wielokrotnie nagradzany we wcześniejszych latach. W jego skład wchodzą uczniowie klas gimnazjalnych (niegdyś Publiczne Gimnazjum w Biadaczu) PSP w Luboszycach. Obydwa zespoły przygotowała Gabriela Dworakowska.

Cieszy fakt, iż z łubniańskiego etapu rejonowego jeszcze jeden wykonawca zdobył wysokie, III miejsce. Solistka  Maria Nalewaja wykonała dwie pieśni : Zytko, mojy zytko oraz Ej, Jaśku, Jaśku cołrne łocka mołs. Pieśni ciekawie zabrzmiały w aranżacji na saksofon (Maria), skrzypce (G. Dworakowska) i akordeon (Maksymilian, brat Marii). Maria reprezentowała Łubniański Ośrodek Kultury a przygotowała ją instruktorka muzyki, Gabriela Dworakowska.

Kalendarz wydarzeń:

Bądźmy w kontakcie!

1,032FaniLubię
219YouTubeSubskrybuj

Z ostatniej chwili:

Skip to content