Kultura bez barier

8 lup cyfrowych trafiło do Gminnej Biblioteki Publicznej im. Heleny Buchner w Łubnianach!
To doskonałe urządzenie, które będzie można wypożyczyć wraz z książką, które znacznie ułatwia czytanie – pozwala na bardzo duże zbliżenia, dostosowanie wyświetlacza do potrzeb, a nawet zrobienie zdjęcia interesującego fragmentu.
Każda biblioteka w Gminie Łubniany będzie dysponowała dwoma takimi urządzeniami.
To kolejny krok do poprawy dostępności naszej instytucji kultury. Zmieniamy się dzięki realizacji przedsięwzięcia grantowego „Tu jesteś u siebie, naturalnie! Poprawa dostępności w Łubniańskim Ośrodku Kultury” finansowanego w ramach projektu „Kultura bez barier”. Na ten cel dostaliśmy niemal 173 tysiące złotych grantu!
***
Wydawało się niemożliwe, a jednak się udało!
Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem w Łubniańskim Ośrodku Kultury za nami! Sala Koncertowa OSP w Łubnianach wypełniła się po brzegi, a gdybyśmy mogli naszą salę powiększyć to i tak z pewnością zabrakłoby miejsca dla wszystkich zainteresowanych wydarzeniem.
Dziękujemy Arturowi Andrusowi za niezapomniane spotkanie, a Zdzisławowi Pytce za ciekawe prowadzenie
Spotkanie autorskie było również, po raz pierwszy w naszej historii, tłumaczone na język migowy.
Spotkanie autorskie jbyło możliwe dzięki realizacji przez Łubniański Ośrodek Kultury przedsięwzięcia grantowego „Tu jesteś u siebie, naturalnie! Poprawa dostępności w Łubniańskim Ośrodku Kultury” finansowanego w ramach projektu „Kultura bez barier”.
***
Dziękujemy lokalnym mediom za materiały dotyczące naszego grantu!
***
Dzięki grantowi mogliśmy wymienić oświetlenie w budynku na LED! To ważne działanie, dzięki której poprawiliśmy jakość oświetlenia w naszym budynku – przede wszystkim ograniczyliśmy uciążliwość związaną z występowaniem potencjalnego olśnienia. Wymiana lamp to także ograniczenie jaskrawości źródeł światła, ograniczenie olśnienia bezpośredniego i odbiciowego, co doprowadziło do równomiernego oświetlenia pomieszczeń w budynku.
Było:

Jest:

***
700 książek z dużym drukiem i 300 audiobooków kupiliśmy w ostatnich dniach 2022 roku do Gminnej Biblioteki Publicznej im. Heleny Buchner w Łubnianach.
Wszystko po to, by osoby ze słabszym wzorkiem łatwiej mogły czytać książki.
To tylko część zakupów za niemal 40 tysięcy złotych. Nie byłoby ich, gdyby nie udział w projekcie #kulturabezbarier. Wszystko dlatego, że Łubniański Ośrodek Kultury realizuje przedsięwzięcie grantowe „Tu jesteś u siebie, naturalnie! Poprawa dostępności w Łubniańskim Ośrodku Kultury” finansowanego w ramach projektu „Kultura bez barier”
Zapraszamy w progi naszych bibliotek w Gminie Łubniany.
  Bibliotekarka układa różne książki zakupione w ramach projektu na stole w bibliotece.
***
172 785 złotych trafia do Łubniańskiego Ośrodka Kultury w ramach programu „Kultura bez barier”
Grant, ze środków europejskich. umożliwi nam kilka ważnych przedsięwzięć, by dostosować naszą instytucję dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami!
  • zakup książek z dużym drukiem, audiobooków i lup cyfrowych dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Łubnianach im. Heleny Buchner
  • oznakowanie budynku dla osób z niepełnosprawnościami
  • szkolenia dla pracowników i partnerów projektu
  • wymiana oświetlenia na LED
  • spotkania autorskie
Nasze działania planujemy zarówno na 2022, jak i 2023 rok.

Kalendarz wydarzeń:

Bądźmy w kontakcie!

1,032FaniLubię
244YouTubeSubskrybuj

Z ostatniej chwili:

Skip to content