Wzór opolski… a może tak na zakładce do książki? Działania animacyjne w Murowie i w Brusach

Pierwsze realizacje w ramach projektu „Biblioteki, naturalnie!” za nami!

Wzór opolski znany jest z porcelany, kroszonek, bombek, rzadziej z wzorów na tkaninach. Ale dlaczego nie spróbować namalować go na zakładkach do książek? Połączyliśmy zatem przyjemne z pożytecznym – dzieci i dorośli poznawali historię wzoru opolskiego, wykonując kolejne ruchy pędzla na drewnianych zakładkach do książek. Dzięki nim będą wiedzieli, gdzie skończyła się ich ulubiona lektura!

Zajęcia, które prowadziła Sabina Karwat, artystka ludowa z Jełowej, zaplanowaliśmy w naszych partnerskich bibliotekach – w Gminnej Bibliotece Publicznej w Murowie oraz w Centrum Kultury i Bibliotek im. Jana Karnowskiego w Brusach.

Zobaczcie, jakie niesamowite prace zostały wykonane! W sumie stworzyliśmy 450 zakładek do książek. Co istotne – nie ma dwóch takich samych. Każda jest niepowtarzalna, wyjątkowa i oryginalna!

Warsztaty w Zagwiździu (GBP w Murowie)

Warsztaty w Brusach

Wieść o warsztatach rozniosła się jednak po Gminie Łubniany. Cóż pozostało, jak odpowiedzieć na artystyczne prośby naszych Mieszkańców? Sabina Karwat zorganizowała międzypokoleniowe – wzięły w nich udział dzieci z przedszkola „Kolorowa Zebra” w Biadaczu oraz seniorki z Domu Dziennego Pobytu w Biadaczu.