Anime 2016

8 kwietnia 2016 r w sali Łubniańskiego Ośrodka Kultury w Łubnianach odbyła się uroczystość wręczenia statuetek „Animatora Roku”. Wyróżnienie to jest przyznawane mieszkańcom Gminy Łubniany oraz instytucjom działającym na jej terenie, za szczególne dokonania w zakresie: szeroko rozumianej działalności o charakterze kulturalno-społecznej, gospodarczej, sportowej , oświatowej, biznesowej . itp.

Na spotkaniu Kapituły, które odbyło się 18 marca, w tym roku postanowiono wyróżnić następujące osoby:

Patrycję Hadryś – za działalność kulturalno-oświatową na terenie gminy, jak również poza nią;

Koła Łowieckie „Odra” i „Knieja”;

Spółkę Wodną – za sprawną reaktywację spółki; zakład

STEGU – za przyczynienie się do rozbudowania sieci gazowej na terenie gminy;

Bernarda Koca – za działalność społeczną na rzecz mieszkańców Łubnian;

SOCCER COLLEGE – za animację sportu wśród dzieci i młodzieży;

Urszulę Polok – za wieloletnią działalność kulturalną w Gminnej Bibliotece Publicznej;

Kwiaciarnię GOSIA w Luboszycach – w kategorii mały przedsiębiorca;

zakład „SaunaKor” – za interesujący pomysł w wdrażaniu nowych usług, dotąd mało popularnych w gminie przedsięwzięć gospodarczych;

Zakład Rolny NIKODEM z Kolanowic – za sukcesywny rozwój firmy oraz systematyczne wdrażanie nowych technologii w produkcji trzody chlewnej;

koło DFK Łubniany – za wiele cennych inicjatyw kulturalno-społecznych na terenie swojej miejscowości;

koła Hodowców Gołębi Pocztowych z terenu Gminy Łubniany;

mieszkańców wsi Brynica – za zorganizowanie dożynek powiatowo-gminnych w 2015 roku;

Niepubliczne Przedszkole „Aniołów Stróżów” w Luboszycach oraz

Nadleśnictwo Turawa – za gospodarkę leśną oraz udostępnianie terenów leśnych do celów rekreacyjnych mieszkańcom gminy, ale także mieszkańcom całej Opolszczyzny.

Spośród 15 wyróżnionych osób i instytucji statuetki otrzymali:

  • Nadleśnictwo Turawa – za wzorowe prowadzenie gospodarki leśnej
  • Niepubliczne Przedszkole im. Aniołów Stróżów w Luboszycach – za działalność oświatowo-wychowawczą
  • Mieszkańcy wsi Brynica – za zorganizowanie Powiatowo-gminnych Dożynek 2015
  • Urszula Polok – za całokształt pracy jako bibliotekarz GBP Łubniany
  • Soccer College – za popularyzowanie sportu wśród dzieci i młodzieży
  • Sekcja Łubniany Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych za wybitne osiągnięcia i promocję gminy w kraju i za granicą

 

Uroczystej gali towarzyszył koncert zespołu Take Style w składzie Jacek Hornik – saksofon, Piotr Skrzypiec – fortepian, Arkadiusz Czyżewski – skrzypce. Gościnnie z zespołem wystąpili również Bronisław Schmitt – akordeon oraz Malwina Barczycka i Roksana Dąbrowska – reprezentujące Wokalne Studio Kształcenia Jazzowego przy MDK w Opolu. Galę wręczenia „Animatorów” prowadziła z niezwykłą gracją Diana Bogacz-Kotulak – dziennikarka Radia DOXA.

 

 

Szanowni Państwo,

od 2006 roku Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Inicjatyw Kulturalnych w Gminie Łubniany ANIMATOR przyznaje naszym mieszkańcom wyróżnienia – statuetki „Animator Roku”. Symboliczne jej przyznanie jest formą uznania za szerokorozumianą pozytywną działalność społeczno-kulturalną, oświatową, gospodarczą, sportową, także jakąkolwiek inną, która wpływa na poprawę i jakość życia naszych mieszkańców. Takich wyróżnień przyznano w dotychczasowej historii imprezy kilkadziesiąt.

Do tej pory wyróżnienie przyznawane było w kategoriach: niezwykła postawa społeczna; sport turystyka i rekreacja; kultura; oświata; mecenas, biznes, promocja gminy oraz kategoria specjalna, przyznawana za szczególne dokonania zawodowo-społeczne, gospodarcze, czy kulturalne. W kategorii specjalnej wyróżnienie otrzymał m.in. pochodzący z Brynicy o. Henryk Kałuża – werbista z Nysy.

Uwaga! Od 2016 roku Kapituła postanowiła zmienić nieco zasady wyboru „Animatora Roku”. Ta zmiana polega przede wszystkim na tym, że wyboru dokonuje się na podstawie zebranych przez Kapitułę informacji na temat ważnych dokonań, interesujących działań, wydarzeń, które znane są ogólnie opinii publicznej, i w ocenie Kapituły zasługiwać będą do wyróżnienia. Jest to oczywiście wybór bardzo obiektywny, świadczący jednakże o tym, że proponowanych do wyróżnienia kandydatów mogłoby być zawsze więcej.

Na spotkaniu Kapituły, które odbyło się 18 marca, w tym roku postanowiono wyróżnić następujące osoby: Patrycję Hadryś – za działalność kulturalno-oświatową na terenie gminy, jak również poza nią; Koła Łowieckie „Odra” i „Knieja”; Spółkę Wodną – za sprawną reaktywację spółki; zakład STEGU – za przyczynienie się do rozbudowania sieci gazowej na terenie gminy; Bernarda Koca – za działalność społeczną na rzecz mieszkańców Łubnian; SOCCER COLLEGE – za animację sportu wśród dzieci i młodzieży; Urszulę Polok – za wieloletnią działalność kulturalną w Gminnej Bibliotece Publicznej; Kwiaciarnię GOSIA w Luboszycach – w kategorii mały przedsiębiorca; zakład „SaunaKor” – za interesujący pomysł w wdrażaniu nowych usług, dotąd mało popularnych w gminie przedsięwzięć gospodarczych; Zakład Rolny NIKODEM z Kolanowic – za sukcesywny rozwój firmy oraz systematyczne wdrażanie nowych technologii w produkcji trzody chlewnej; koło DFK Łubniany – za wiele cennych inicjatyw kulturalno-społecznych na terenie swojej miejscowości; koła Hodowców Gołębi Pocztowych z terenu Gminy Łubniany; mieszkańców wsi Brynica – za zorganizowanie dożynek powiatowo-gminnych w 2015 roku; Niepubliczne Przedszkole „Aniołów Stróżów” w Luboszycach oraz Nadleśnictwo Turawa – za gospodarkę leśną oraz udostępnianie terenów leśnych do celów rekreacyjnych mieszkańcom gminy, ale także mieszkańcom całej Opolszczyzny.

Spośród wyżej wyróżnionych Kapituła postanowiła przyznać sześć statuetek „Animatora Roku”

Kalendarz wydarzeń:

Bądźmy w kontakcie!

962FaniLubię
97YouTubeSubskrybuj

Z ostatniej chwili:

Skip to content