Katalog on-line

katalog

Przejdź do katalogu on-line MAK+

 

Jak założyć konto Czytelnika w serwisie szukamksiazki.pl?

 

Po kliknięciu w odnośnik „Przejdź do katalogu on-line MAK+”

Na górze strony kliknij ZAREJESTRUJ/ZALOGUJ

Wyświetli się nowe okno. Wybierz sekcję po prawej stronie. Zaznacz tak.

Zostaniesz poproszony o podanie danych. NUMER KARTY CZYTELNIKA ZNAJDUJE SIĘ POD KODEM KRESKOWYM i zaczyna się od LITERY C

Po wypełnieniu danych zostaniesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto.

By korzystać z katalogu, należy się zalogować. Jeśli jesteś zapisany w jednej bibliotece, system od razy przypisze Cię właśnie do niej.

Książki można wyszukiwać po tytule lub autorze.

Po wyszukaniu pojawi się lista egzemplarzy i placówek, które je posiadają. Pokazuje się też informacja na temat tego, gdzie książka jest dostępna.

Jeśli książka jest dostępna w danej placówce, będzie przy niej informacja “Do wypożyczenia”. Można ją zarezerwować.

Po zaakceptowaniu zamówienia przez bibliotekarza książka czeka w placówce 2 dni. a Ty dostaniesz informację e-mailem. Uwaga! Prosimy sprawdzać, w której placówce rezerwujesz książkę. Jeśli książka jest niedostępna, widnieje przy niej informacja “W wypożyczeniu”. Można ją zarezerwować. Po zaakceptowaniu zamówienia przez bibliotekarza dostaniesz informację e-mailem.

Po kliknięciu w swoje konto (góra strony, napis nicku, który wybrałeś), pojawią się wszystkie pozycje, które masz wypożyczone i zarezerwowane. Jest tam również dostępna historia wypożyczeń.

W panelu “Moje biblioteki” znajdziesz spis bibliotek, w których masz konto. Możesz zmienić ustawienia i wybrać jako główną tę placówkę, którą odwiedzasz najczęściej.

 

Kalendarz wydarzeń:

Bądźmy w kontakcie!

1,032FaniLubię
237YouTubeSubskrybuj

Z ostatniej chwili:

Skip to content