Poprzedni artykułZajęcia archiwalne
Następny artykułZajęcia Cyrkowe

Muzyczna Akademia Młodego Artysty “MAMA”

UWAGA!

W roku kulturalnym 2020/2021 zajęcia zawieszone.

 

MAMA plakat

Koszt zajęć: 40 zł/ miesiąc.

 

Instruktorzy:

Magdalena LinkertMagdalena Linkert – jestem absolwentką Uniwersytetu Opolskiego, na kierunku pedagogika ze specjalizacją edukacji kreatywnej z medialną oraz studiów podyplomowych – pedagogika edukacji wczesnoszkolnej z przedszkolną.

Na co dzień pracuję, jako nauczyciel edukacji przedszkolnej w Przedszkolu im. Aniołów Stróżów w Luboszycach, przebywanie z dziećmi jest moją pasją, z której potrafię czerpać wiele dobrego. Pracując z milusińskimi zawsze staram się podchodzić indywidualnie do każdego z wychowanków, mając na uwadze ich zarówno mocne, jak i słabe strony. Zarówno podczas zajęć dydaktycznych, jak i poza nimi korzystam z różnych form pracy z dzieckiem, które poznałam dzięki ukończonym kursom; min sięgam po:

– metody Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Scherborn,

-Schow Pedagogikę, Tańce Wychowańce, Animowane Bajki Pedagogiczne, Terapię muzyką ludową  i ruchem wg Agnieszki Chartanowicz.

Metody i techniki aktywizujące, rozwijanie twórczego myślenia, efektywna komunikacja i integracja grupy- to tylko kilka z zagadnień, które w życiu codziennym nie są mi obce i ułatwiają mi pracę z młodymi istotami.

Posiadam też wiedzę na temat – „Jak rozpoznawać i kształtować uzdolnienia u dzieci”, zdobytą podczas doskonalenia zawodowego, którą staram się wykorzystywać chcąc pomagać rodzicom w ukierunkowywaniu i uwrażliwianiu ich, na konkretne aspekty dotyczące uzdolnień, posiadanych przez ich pociechy.

Myśl przewodnia moich działań : „Kiedy śmieje się dziecko- śmieje się cały świat”- staram się zatem każdego dnia i o każdej porze wywołać na twarzy wszystkich spotykanych dzieci choć jeden mały uśmiech, który zawsze stanowi dla mnie satysfakcję z wykonywanej pracy oraz utwierdza mnie w tym, że jestem we właściwym miejscu, o dobrym czasie.


Informacje archiwalne:

zajęcia MAMAOdkrywanie u małego dziecka jego różnorakich umiejętności może być dla dorosłego człowieka bardzo interesującym doświadczeniem. Wychowując i bacznie obserwując zachowania naszych pociech doświadczamy tego na co dzień. Bardzo ciekawą lekcją było dla mnie pewne nie planowane zdarzenie. Bawiąc kiedyś rocznego Piotrusia, intonowałem mu na pianinie różnej wysokości dźwięki, które Piotruś powtarzał z precyzyjną dokładnością. Taka umiejętność, jak wiadomo, u dwunastomiesięcznego dziecka występuje dość rzadko. Słuch w zdecydowanej większości dzieci w tym wieku nie osiąga jeszcze takiego poziomu, a u dzieci, które nie posiadają muzycznego słuchu, takie idealne naśladownictwo należy do rzadkości. Kilka dni później doświadczenie z dźwiękami powtórzyłem i stopniowo utrudniałem. Grałem Piotrusiowi krótkie melodie, w różnych tonacjach, co nie stanowiło żadnego problemu aby chłopczyk powtarzał je za każdym razem z tą samą precyzją. W wieku trzech lat Piotruś zaczął uczęszczać do przedszkola. Kiedy nadarzyła się okazja poprosiłem Piotrusia aby zaśpiewał mi kilka nauczonych w przedszkolu piosenek. Z niedowierzaniem stwierdziłem, że Piotruś strasznie fałszuje. Nauka w dużej grupie, głośno wykrzykiwane dźwięki przez rówieśników zostały przez Piotrusia zapamiętane i zarejestrowane dokładnie tak, jak je usłyszał. Usiedliśmy przy pianinie. Krótko pograliśmy i wspólnie pośpiewali. Udało się! Piotruś wrócił „na właściwy tor”. Zwróciłem wtedy uwagę rodzicom, że ich dziecko ma idealny słuch. To wielki dar, który należy pielęgnować.
Przygoda z Piotrusiem zainspirowała mnie aby odwiedzić kilka miejscowych przedszkoli. W poszukiwaniu idealnych głosów przesłuchałem ponad 100 dzieci. Nie wiele z nich śpiewało tak dobrze, jak w przywołanym wyżej przykładzie.
Muzyczna Akademia Młodego Artysty została powołana między innymi po to aby takie perełki, jak przykładowy Piotruś, szlifować. MAMA( w skrócie) adresowana jest do dzieci w wieku 4-7 lat. Praca w małych grupach umożliwia instruktorowi poznanie każdego dziecka osobno. Założeniem „Akademii” jest aby poprzez zabawę dzieci poznały podstawowe elementy z kilku dziedzin sztuki równocześnie: muzyki, plastyki, sztuki komunikacji, umiejętności słuchania. Grupa składa się maksymalnie z 7 osób. Dziękuję Dariuszowi Kownackiemu, muzykowi, znanemu w regionie nauczycielowi akordeonu, który tę formę zajęć wymyślił i nam zaproponował.

Kalendarz wydarzeń:

Bądźmy w kontakcie!

1,032FaniLubię
111YouTubeSubskrybuj

Z ostatniej chwili:

Skip to content