Studio Instrumentalne i Wokalne

Miejsce zajęć: Łubniański Ośrodek Kultury – GBP Łubniany, ul. Opolska 49.

Godziny zajęć dostosowane są indywidualnie do ucznia. Koszt zajęć: 90 zł/ miesiąc.

 

Terminy zajęć:

Krystian Czech – klarnet: czwartek 16:00-17:00

Gabriela Dworakowska – fortepian, skrzypce: poniedziałek 16:00-16:40 wtorek 14:35-18:00 czwartek 14:35-18:00 piątek 15:50-16:30

Artur Kansy – Budzicz – akordeon, pianino: sobota 8:00-16:00

Szymon Klimański – instrumenty dęte blaszane: sobota 9:00 – 12:00

Paweł Konieczny – gitara: piątek od 14 sobota 8 do 15:30

Justyna Konik – flet poprzeczny: czwartek 17:30 – 19:00

Maria Nalewaja – saksofon, pianino: sobota 8:30 – 14:00

Maria Spólna – zajęcia wokalne: czwartek 12:00 – 22:00

 

Instruktorzy:

Krystian CzechKrystian Czech – muzyk, animator kultury, lider i współtwórca Ludowego Zespołu Pieśni Ludowej SILESIA, multiinstrumentalista,  pomysłodawca i autor wielu projektów kulturalnych realizowanych przez Łubniański Ośrodek Kultury; miedzy innymi: Gminnego Przeglądu Twórczości Okresu Świąt Bożego Narodzenia i Nowego, Gminnego Konkursu Marzankowego, Animatora Roku, Święta Gminy Dla Rodziny, Dni Amatorskiego Ruchu Artystycznego (DARA), sztandarowej dla Ośrodka imprezy –  Regionalnego Konkursu Literackiego ZE ŚĄSKIEM NA TY oraz grudniowego koncertu “W tonacji  Śląska” realizowanego w Filharmonii Opolskiej.  Laureat wielu nagród i wyróżnień. Działacz społeczny: prezes Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica (pomysłodawca i współtwórca rajdu rowerowo-pieszego SZLAKIEM RUD ŻELAZA), lider programu opolskiej odnowy wsi, organista w kościele pw. św. Szczepana w Brynicy.  W Łubniańskim Ośrodku Kultury uczy gry na klarnecie i gitarze. Współtwórca sobotnich audycji NASZ ŚLĄSK w Radiu DOXA. W  zawodowej pracy animatora szczególną uwagę koncentruje wokół tradycji i kultury, szczególnie  historii i tradycji środowisk wiejskich. Jego życiowe i zawodowe motto wywodzi od słów: Cypriana Camila Norwida: ” Aby mierzyć drogę przyszłą, trzeba wiedzieć, skąd się
wyszło”. Autor albumu “Łubniany i słowa o gminie Łubniany, próba monografii historyczno-kulturowej oraz współautor książki “Opowieści o Dąbrówce Łubniańskiej.

Lubi: podróże, jazdę na rowerze, książki (szczególnie biografie znanych osób i powieści)

Gabriela DworakowskaGabriela Dworakowska – absolwentka Uniwersytetu Opolskiego oraz PSM I i II stopnia w Opolu. Od wielu lat wprowadza  w tajniki wiedzy muzycznej i plastycznej dzieci i młodzież szkolną naszej łubniańskiej gminy. Z Łubniańskim Ośrodkiem Kultury związana jest  od samego początku – tu powołała  do życia dziecięcy zespół „Dziatki starki Jagatki”, z którym nagrała płytę z piosenkami  ludowymi. Tutaj też uczyła gry na pianinie i skrzypcach, co czyni do dziś.

Swoją przygodę ze skrzypcami zaczęła w wieku siedmiu lat. Pokochała  ten instrument dzięki  wspaniałej nauczycielce, Krystynie Kuchcie. „Moja Pani” była bardzo wymagająca – robiła mi lekcje nawet w niedziele – wspomina Pani Gabriela.

Każdego dnia dziękuje Panu Bogu, że urodziła  się w rodzinie wrażliwej na piękno muzyki. Dzięki Rodzicom otworzył się dla niej świat dźwięków – niedotykalny, a jednak doświadczalny wszystkimi zmysłami . „Jeśli się ma uszy do słuchania…”

Szczególnie bliska Pani Gabrieli jest  kultura muzyczna miejsca, w którym się wychowała i które ją ukształtowało. A więc … pieśni ludowe. Zwłaszcza te łagodne, liryczne – jak łagodne, nizinne są strony, w których osiedli niegdyś jej prapradziadowie…

Maria NalewajaMaria Nalewaja – Ukończyła I i II stopień w klasie fortepianu i saksofonu w szkole muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu. Aktualnie studiuje na Akademii Muzycznej w Katowicach – kierunek Muzykoterapia.

 

 

 

 

 

 

 

Szymon KlimańskiSzymon Klimański – puzonista, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Opolu, aktualnie uczeń 4 klasy PSM II st.  klasy puzonu mgr Haralda Powrósło w Opolu. Założyciel zespołu „Silver Brass”.

Swoje umiejętności muzyczne doskonali nie tylko w szkole muzycznej, ale też podczas lekcji z najlepszymi polskimi i zagranicznymi profesorami. Swoją przyszłość wiąże głównie z muzykowaniem orkiestrowym i kameralnym.  Członek zespołu Silver Brass, BSA Brass, kwartetu puzonowego PSM Opole i puzonista w orkiestrze symfonicznej Huberta Prochoty. Od niedawna swoją nabytą wiedzę przekazuje najmłodszym, by oni w przyszłości również mogli dzielić się swoją muzyką.

 

 

 

 

 

 

Paweł KoniecznyPaweł Konieczny – ukończył I stopień Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu.  Aktualnie kończy stopień II. Z gitarą jest związany od dziecka, ma za sobą 12 lat nauki bogatej w konkursy gitarowe, mistrzowskie warsztaty, a także liczne koncerty. Zajmuje się różnorodną muzyką: od poważnej, przez jazz, aż po cięższe brzmienia gitary elektrycznej, która nie jest mu obca.

 

 

 

 

 

Maria SpólnaMaria Spólna – wokalistka jazzowa aktywnie działająca na scenach klubowych i plenerowych od dziesięciu lat. W 2011 roku ukończyła wydział Jazzu i muzyki Estradowej w Nysie w klasie wokalistyki jazzowej z wynikiem bardzo dobrym. Była wielokrotnie nagradzana na festiwalach w kraju i za granicą, koncertowała na scenach większości państw Europy, a także poza kontynentem. W swojej pracy z dziećmi stawia na indywidualne podejście do uczniów i podążanie zgodnie z ich preferencjami muzycznymi.

Kalendarz wydarzeń:

Bądźmy w kontakcie!

1,032FaniLubię
111YouTubeSubskrybuj

Z ostatniej chwili:

Skip to content