KONCERT STUDIA INSTRUMENTRALNEGO I PODSUMOWANIE ROKU KULTURALNEGO 2010/2011 – 18 czerwca 2011r.

Uroczyste zakończenie Roku Kulturalnego 2010/ 2011 rozpoczęło się koncertem uczniów Studia Instrumentalnego pod kierunkiem Jolanty i Artura Budzicz – Kansy, Gabrieli Dworakowskiej i Jerzego Czecha, prężnie działającego w Łubniańskim Ośrodku Działalności Kulturalnej. Później dyrektor ośrodka kultury podsumował wszystkie ważniejsze wydarzenia kulturalne oraz podziękował wszystkim którzy przyczynili się do ich realizacji zarówno ze strony organizacyjnej jak również od strony finansowej. Przygotowana była również prezentacja multimedialna, na której można było zobaczyć zestawienie imprez kulturalnych. O działalności biblioteki opowiedziała bibliotekarka Gminnej Biblioteki Publicznej. Zatem tym spotkaniem zakończyliśmy kolejny pełen sukcesów roku kulturalny, zapraszamy na wakacje do Bibliotek i ŁOK oraz na ciekawe zajęcia artystyczne, plastyczne, muzyczne w nowym roku kulturalnym 2011/2012!

Zdjęcia wykonał pan Harry Lebich.

Więcej fotografii znajduje się na stronie internetowej:

www.gminalubniany.pl

Ważniejsze wydarzenia w roku kulturalnym 2010/2011:

Został wyremontowany budynek Gminnej Biblioteki publicznej gdzie mieszczą się biura Łubniańskiego Ośrodka Kultury i sale, w których odbywają się zajęcia artystyczne.

ŁOK wydał III tom książki „Ze Śląskiem na ty” do kupienia w cenie 20 zł w ŁOK.

Utworzona została nowa zakładka KULTURALNYM ŁOKiem na stronie, która została oddana w ręce pracownika ŁOK. Strona została całkowicie odnowiona ma nowe kolorowe i ciekawe oblicze.

W Brynicy została zatrudniona nowa bibliotekarka Aneta Sowa, która zainicjowała organizację wielu imprez, cieszących się dużym zainteresowaniem Bryniczan.

Pan Harry Lebich wydał pocztówki tematycznie związane z sołectwami gminy Łubniany oraz utworzył nową stronę internetową gdzie znajdują się pięknie opisane i udokumentowane zdjęciami wszelkie informacje i wydarzenia dotyczące gminy Łubniany.

Od tego roku kulturalnego ŁOK zapoczątkował nowy projekt zajęć dla najmłodszych MAMA – Muzyczna Akademia Młodego Artysty. Inicjatywa okazała się bardzo trafna z powodu dużego zainteresowania wśród dzieci i rodziców. Jest to autorski program Dariusza Kownackiego, prowadzony przez Katarzynę Leja

Złożono projekt do Ministra Polityki i Spraw Socjalnych, w celu rozwijania przedsięwzięcia w kolejnych miejscach – Luboszyce

Współpraca z partnerami zagranicznymi – gmina Arnstein (sierpień obóz dla młodzieży 12-16 lat); Wurzburg – Niemcy, Caen –Francja, Treviso – Włochy(lipiec 2011-impreza współorganizowana z PG w Biadaczu) – w planach poszerzenie współpracy z krajami bloku wschodniego (po wstępnych rozmowach z p. Eugeniuszem Brudkiewiczem, prezesem Stowarzyszenia Polska Wschód.

PODZIĘKOWANIA:

Za współpracę dla:  księży, dyrektorów  przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjum, nauczycieli, dzieci i młodzieży wraz z rodzicami, twórców ludowych, organizacji pozarządowych – szczególnie dla ANIMATORA, SOW w Brynicy, Naszej wspólnoty w Jełowej.

Za wparcie finansowe: Urzędowi Gminy Łubniany, Bankowi Spółdzielczemu w Łubnianach, firmy „Autoczok” z Kępy, „Zofmar” z Kępy, Piekarni „Wodnicki” z Kępy, „Rudatom” z Kępy,  Firma „Ecokom” z Luboszyc, Usługi P.poż Andrzeja Palta z Dobrzenia Wielkiego. Państwu Gibas z Łubnian, firmie „STEGU” z Jełowej za ufundowanie płytek DECOR mini dla kółka plastycznego, Firmie „Wieczorek” z Dąbrówki Łubniańskiej,  firmie „Pamas” z Łubnian

Mediom za współpracę : Gazetom Beczka i Echo Gmin Opolskich, NTO, Radio Opole i Radio Plus, TVP Opole

Dziękujemy panu Stanisławowi Błachowiczowi za wykonanie pięknych zdjęć podczas imprez.

Dziękujemy za wykonanie pięknych zdjęć panu Harremu Lebich, który również robił zdjęcia i wykonał pocztówki z sołectw całej gminy.

Dziękujemy naszemu informatykowi Rafałowi Lebich za aktualizacje strony internetowej i panu Krzysztofowi Marsolkowi za pomoc w awaryjnych sytuacjach.

Wreszcie całemu zespołowi ŁOK i GBP, instruktorom, pracownikom administracji i obsługi !

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WSPÓŁPRACĘ !