31 marca 2011r. – „Portret mówiony” w Bibliotece w Jełowej

Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnianach wraz z filiami w Brynicy, Jełowej oraz Luboszycach organizują spotkania w ramach nowej oferty kulturalnej – „Portretu mówionego” Celem imprezy jest wzajemne poznanie mieszkających w gminie osób, ich rodzin, historii rodzinnych, zawodów, przodków, zainteresowań.

Biblioteka w Jełowej takie spotkanie zorganizowała 31 marca 2011r. Gościem na pierwszym „Portrecie mówionym” był sołtys miejscowości Jełowa – Pan Ewald Fila, który przybliżył zaproszonej  młodzieży i dorosłym specyfikę funkcji sołtysa. Mówił o zadaniach i obowiązkach sołtysa. Jełowa uczestnicząc w wielu konkursach zdobyła już tytuł „Pięknej Wsi Opolskiej” w 2007 roku oraz miano „Wieś Przyszłości”. Zebrana młodzież zadawała Panu Ewaldowi dużo pytań związanych z funkcją sołtysa oraz z powinnościami mieszkańców. Była to możliwość poznania sołtysa Jełowej a przede wszystkim okazja, ażeby dowiedzieć się więcej na temat pracy wśród społeczeństwa jełowskiego. Sołtys starał się dokładnie o wszystkim opowiedzieć, co jest związane z jego obowiązkami. Zachęcał młodych ludzi również do udziału w organizacjach działających na rzecz wsi. Panu Ewaldowi Fila dziękujemy za chęć przedstawienia funkcji sołtysa oraz możliwość poznania sołtysa z Jełowej.

Biblioteki zapraszają na kolejne spotkania z cyklu „Portret mówiony”.