Dożynki Gminne w Jełowej

Doroczne Gminne Święto Plonów w gminie Łubniany odbyło się w drugi weekend września (8-9 września) w miejscowości  Jełowa, organizowane przez Wójta Gminy – Krystiana Baldy oraz Sołtysa – Ewalda Fila, Radę Sołecką i mieszkańców Jełowej. Współorganizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie „Nasza Wspólnota”, Proboszcz Ks. Helmut Piechota, OSP Jełowa i Łubniański Ośrodek Kultury. Tegoroczne Dożynki Gminne były podsumowaniem i okazją do wspólnego świętowania Jubileuszu 25 – lecia Partnerstwa pomiędzy gminami Łubniany i Arnstein. Z tej zacnej okazji gościła u nas delegacja z Dolnej Frankonii, na czele z Panią Burmistrz – Anną Stolz oraz orkiestrą Werntal Musikanten, która zagrała podczas sobotniej biesiady bawarskiej. Uroczystości niedzielne rozpoczęły się  Mszą  Św. Dziękczynną za tegoroczne plony w parafialnym kościele p.w. św. Bartłomieja. Po południu w korowodzie można było zobaczyć jedenaście pięknych, artystycznie wykonanych koron, przygotowanych przez mieszkańców każdego sołectwa gminy Łubniany. Mieszkańcy Jełowej dodatkowo przygotowali barwne i śmieszne prezentacje. Uroczyste Nabożeństwo Dziękczynne tradycyjnie odbyło się po korowodzie. Starostami dożynek byli Państwo Mariola i Roland Krauze. Uczestnicy obchodów mogli zobaczyć urozmaicony program artystyczny pod namiotem. Organizatorzy dziękują wszystkim którzy przyczynili się do sprawnej realizacji tego dużego przedsięwzięcia: wszystkim współorganizatorom; zaangażowanym mieszkańcom, również  za przygotowanie poczęstunku i przebierańcom ; sponsorom; wolontariuszom z PSP w Jełowej.