Konkurs Recytatorski „Młodzież recytuje poezję” – 27.03.2015

IMG_8285IMG_8334W piątek odbyły się eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego „Młodzież recytuje poezję” w języku niemieckim organizowane dorocznie przez Łubniański Ośrodek Kultury. Jury w składzie: Dieter Wystub, Krystian Czech i Agnieszka Nalichowska oceniło 14 uczestników zgłoszonych do konkursu  z czterech szkół gminy Łubniany. Recytatorzy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez gminę Łubniany oraz Zarząd Gminny TSKN. Słodki poczęstunek przygotowało koło DFK Łubniany. Gośćmi tego spotkania były panie: Gizela Świentek, Dorota Mientus oraz Urszula Koźlik. O pedagogiczne wsparcie swoich uczniów zadbały panie nauczycielki, które co roku przygotowują swoich podopiecznych do konkursu. Uczniowie reprezentowali wysoki poziom jeżeli chodzi o recytacje oraz język niemiecki.

Do eliminacji rejonowych, które odbędą się 12.05.2015 w Zagwiździu zakwalifikowało się sześcioro uczniów ze szkoły podstawowej: Julia Piechota, Natalia Grala, Viktoria Kowalczyk, Viktoria Wieczorek, Laura Buchta, Łukasz Segieth oraz Jennifer Krause z Publicznego Gimnazjum w Biadaczu. Gratulujemy wszystkim i życzymy powodzenia oraz dalszych sukcesów. Dziękujemy uczniom za udział oraz nauczycielkom za przygotowanie i przybycie.

Wyniki eliminacji gminnych:

Szkoły Podstawowe:

• I miejsce – Julia Piechota z klasy V ze Szkoły Podstawowej w Łubnianach (opiekun mgr Agnieszka Kumiec)
  • II miejsce – Viktoria Wieczorek z klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Brynicy (opiekun mgr Monika Stańska)
  • II miejsce – Viktoria Kowalczyk z klasy V ze Szkoły Podstawowej w Jełowej (opiekun mgr Beata Urbanek)
  • III miejsce – Natalia Grala z klasy V ze Szkoły podstawowej w Łubnianach (opiekun mgr Agnieszka Kumiec)
  • III miejsce – Laura Buchta z klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Jełowej (opiekun mgr Beata Urbanek)
  • III miejsce – Łukasz Segieth z klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Jełowej (opiekun mgr Beata Urbanek)
  • IV miejsce – Oliwier Werner z klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Jełowej (opiekun mgr Beata Urbanek)
  • IV miejsce – Klaudiusz Bewko z klasy V ze Szkoły Podstawowej w Łubnianach (opiekun mgr Sylwia Buchta)
  • IV miejsce – Natalia Graf z klasy V ze Szkoły Podstawowej w Łubnianach (opiekun mgr Sylwia Buchta)
  • IV miejsce – Carmen Krause z klasy V ze Szkoły Podstawowej w Jełowej (opiekun mgr Beata Urbanek)