Majowy weekend w gminie Łubniany – 1-3 maja 2015

IMG_3519IMG_3546W piątek – 1 maja odbył się Turniej Skatowy o Puchar Wójta Gminy Łubniany oraz Otwarte Zawody Strzeleckie również o Puchar Wójta podczas których uczestnicy mogli zobaczyć pokaz sztuki walki Karate.

W sobotni wieczór w Gminnej Bibliotece Publicznej można było obejrzeć ciekawą wystawę prac wykonanych przez uczestników kółka plastycznego KOLOROWA JASKINIA. Wystawę można zobaczyć w godzinach otwarcia Biblioteki. Tego samego dnia o godz. 19:00 Łubniańskim Ośrodku Kultury odbyła się premiera – recital Aleksandry Warzyc – młodego śpiewaczego talentu z Łubnian.

Majowa niedziela, której sprzyjała pogoda, wraz z nabożeństwem oraz koncertem miała miejsce w Studzionce w Dąbrówce Łubniańskiej. Nabożeństwo odprawił ks. Krzysztof Mróz z parafii pw. św. Szczepana w Brynicy.

Podczas koncertu wystąpili:  Łukasz Plewnia – saksofon, tegoroczny absolwent PSM I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu, Joanna Wocławek-Hornik – fortepian, Jacek Hornik – saksofon, Fabian Krupa – gitara, Kamila Dauksz – śpiew, Dariusz Dauksz – gitara, Aleksandra Warzyc – śpiew, Milena Krzyścin – Łokowskie Studio Instrumentalne, Maria Nalewaja i Monika Lebich – laureatki XXII Regionalnego Przeglądu Pieśni „Śląskie Śpiewanie” im. prof. Adolfa Dygacza.