Silesianki w Brynicy

„Silesianki”, to nowa oferta Łubniańskiego Ośrodka Kultury. Adresowana jest  do dzieci i młodzieży szkół i przedszkoli na terenie Gminy Łubniany. Chętnie przyjmiemy też  zaproszenia od każdego kto byłby zainteresowany naszą propozycją. Czego dotyczą? Krótko mówiąc, szeroko rozumianej edukacji kulturalnej, szczególnie popularyzowania wiedzy o naszym regionie, jego tradycji, historii i sztuki. Inauguracja  programu miała miejsce kilka dni temu w Publicznym Przedszkolu w Brynicy. Przedszkolaki poznały dźwięki klarnetu, saksofonu i gitary. Nauczyły się też piosenki ludowej  „I, a, u, chopki na dachu”. Mamy nadzieję, że lekcja śpiewu przyda się dzieciom  w tegorocznym Przeglądzie Pieśni Ludowej im. prof. Adolfa Dygacza, który odbędzie się 8 maja. Już dziś (nie tylko dzieci z Brynicy) serdecznie zapraszamy do udziału w tej  imprezie. Dziękujemy za zaproszenie!