Spotkanie z Panią Magdaleną Schatt-Skotak w bibliotece w Brynicy

W Biblioteka w Brynicy – filia GBP w Łubnianach odbyło się spotkanie z Panią Magdaleną Schatt-Skotak, w którym uczestniczyła m.in. młodzież z Publiczna Szkoła Podstawowa w Brynicy. Tematem spotkania była książka ,,ŁysOlka i Długowłosy’’ poruszająca temat alopecji, rzadkiego schorzenia.
W książce pt. „ŁysOlka i Długowłosy” w ciepły, poruszający, ale także humorystyczny sposób autorka książki przedstawia główną bohaterkę dotkniętą tą chorobą. Podczas spotkania poruszane były problemy akceptacji oraz jak ważne jest wsparcie, miłość, a przede wszystkim empatia wobec drugiej osoby. Pani Magdalena i Jej książka dostarczyły uczestnikom wydarzenia wielu wzruszeń. Dziękujemy za wyjątkowe i pełne emocji spotkanie.
Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Zaczytani… Zasłuchani!”. 📖📚 Projekt pn. „ŁOK – tu Łatwo o Kulturę” dofinansowano ze środków MKiDN w ramach programu NCK Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne. Edycja 2023.