Wernisaż prac uczestników projektu „Czym skorupka za młodu…”

Na początku było jajko – nikt z uczestników projektu „Czym skorupka za młodu…” nie ma co do tego wątpliwości 😎
Przez siedem miesięcy uczestnicy zajęć z kroszonkarstwa i malowania wzoru opolskiego, pod czujnym okiem Sabiny Karwat – twórczyni ludowej z Jełowej – uczyli się misternej sztuki rękodzielniczej.
W trakcie zajęć dzieci poznały sposoby barwienia jajek, tworzenia wydmuszek, nauczyły się je zdobić różnymi technikami, a także malowały galanterię drewnianą oraz bombki.
Efekty pracy można było oglądać w trakcie wernisażu w Łubniańskim Ośrodku Kultury.
Cały projekt „Czym skorupka za młodu…” finansowany był ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Ludowa i Tradycyjna 2023.
Dokumentacja filmowa powstała podczas realizacji projektu: