XXVIII edycja Konkursu recytatorskiego w języku niemieckim “Młodzież recytuje poezję”/„Jugend trägt Gedichte vor” – wyniki konkursu

Rozstrzygnięcie konkursu

Znamy już laureatów eliminacji gminnych XXVIII edycji Konkursu recytatorskiego “Młodzież recytuje poezję”/„Jugend trägt Gedichte vor” Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim, jaki odbył się w ostatni piątek (04.03.2022 r.) w Łubniańskim Ośrodku Kultury.

W konkursie wzięło udział 16 wykonawców, którzy zaprezentowali się w dwóch kategoriach: A i B.

Jury w składzie:

Sabina Kawecka – przedstawicielka Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim

Andrea Pownuk – przedstawicielka Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim

Agnieszka Nalichowska – bibliotekarz-animator z filii biblioteczne w Jełowej GBP w Łubnianach

Tomasz Siniew- p.o. dyrektora Łubniańskiego Ośrodka Kultury

postanowiło nagrodzić następujących uczestników konkursu:

Kategoria A

1 miejsce Lars Buchta

2 miejsce Jakub Romanowski

3 miejsce Patryk Moj

wyróżnienie Antoni Worożański, Marcel Staś, Gloria Baron

Kategoria B

1 miejsce Emilia Drost

2 miejsce Oliwia Segieth

3 miejsce Jonas Buchta

Wyróżnienie Kamil Malesa

Osoby, które dostały się do eliminacji rejonowych

kategoria A

Gloria Baron

Małgorzata Stiller

Jakub Romanowski

Lars Buchta

Laura Matyschok

Kategoria B

Jonas Buchta

Oliwia Segieth

Łukasz Cebula

Kamil Malesa

Emilia Drost

Laureatom gratulujemy, natomiast wszystkim młodym artystom, którzy wzięli udział w konkursie, a także ich nauczycielom i rodzicom serdecznie dziękujemy!