Uroczyste nadanie Gminnej Bibliotece Publicznej w Łubnianach imienia Heleny Buchner

19 października to wyjątkowy dzień – po pierwsze – rocznica urodzin śp. Heleny Buchner, a także uroczyste nadanie Gminnej Bibliotece Publicznej w Łubnianach. W trakcie uroczystości odsłoniliśmy nową tablicę biblioteki, a także portret Patronki. W tak ważnym dla nas dniu, postanowiliśmy przybliżyć życie Heleny Buchner, nie tylko za pomocą książek, które pisała ale także obrazów, które pozostawiła po swojej śmierci. Podczas wczorajszego spotkania wspomnieniowego Mieszkańcy Gminy Łubniany mieli okazje poznać patronkę Biblioteki z niecodziennej strony, nie tylko jako pisarkę, ale również jako przyjaciółkę, mieszkankę Jełowej oraz ciocie, która przekazała miłość do kultury. Dziękujemy Pani Ewie Kowalczyk Lecibil za wspólne spotkanie oraz historie o Helenie Buchner jakie dotychczas były dla nas nieznane. Dodajmy, że wystawę obrazów przygotowała Gminna Rada Seniorów w ramach inicjatywy oddolnej w projekcie „Biblioteki, naturalnie”, dofinansowanym ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obrazy można oglądać w bibliotece w godzinach jej otwarcia.
Zapraszamy!